Změny a já

10.08.2010 13:35

Znáte KARTY ÚSPĚCHU Zdeňky Jordánové?

Jednou si moje kamarádka a také absolventka kurzů Zdeňky Jordánové položila otázku..“ jaký Univerzální zákon je třeba vyrovnat, aby ožila skupinka na webu Buď šťastný.cz s názvem Poznej svůj cíl – cyklus Zdeňky Jordánové . A toto byl výsledek: Vytáhla kartu změna a ta mě přivedla k zamyšlení se, jak to vnímám já…

Toto je znění karty:

“ZMĚNA! Nebojte se změny, změna je život sám! Díky změnám se vyvíjíme a poznáváme nové souvislosti. Vyhýbám-li se změnám, vyhýbám se životu.“

 

Jak tedy vnímám změnu já?

Změnám a novým výzvám čelím dnes každým okamžikem a vnímám je jako VÝZVU DOZVĚDĚT SE VÍCE O SOBĚ, SLEDUJI SVÉ REAKCE A EMOCE NA PŘICHÁZEJÍCÍ ZMĚNU a s tím pracuji v tom momentě, kdy se nové informace dozvídám.
V minulosti jsem to měla jinak….doma mi říkali “Změna je život a život je změna“, což mi ladilo…ale v realitě? To jsem se pak dozvídala jako pěkně pojmenované na manažerských a vzdělávacích kurzech o tzv. Řízení změny (Change managementu) i v klasické psychologii, kdy jsem byla utvrzovaná v tom, že každá změna vlastně bolí a že v nás přirozeně vyvolává odpor. Vzpomínám si na jednoduché cvičení na jednom kurzu, kdy jsme měli na sobě změnit na hodinu 5 věcí – například dát si prstýnek na jiný prst, přehodit ofinu na druhou stranu apod. Po hodině jsme sdíleli své pocity ze změny a většina z nás se ráda hned vrátila k původnímu nastavení a uznali jsme, že nám to dalo dost práce se v té změně udržet celou hodinu.
Když toto pojmenuji jinak, pak jsem to měla tak, že ŽIVOT JE ZMĚNA A ZMĚNA BOLÍ, tak mě vycházelo, že i ŽIVOT SE ROVNÁ BOLEST a bolel. Dnešní nastavení mi pomáhá vnímat ZMĚNU JAKO PŘÍLEŽITOST, VÝZVU K NOVÉMU A DALŠÍMU A MOŽNOSTI VOLIT SVOU CESTU DÁLE. Každý moment jsem vlastně na KŘIŽOVATCE a je na mě, jakou cestu volím, zda vyšlapanou nebo novou. VNÍMÁM TEDY SOUVISLOST, proč tato změna situace přichází teď? Jaké dveře mi otvírá, jaké nové příležitosti to jsou v rámci mého života, jak dál s touto novou změnou budu hrát tuto úžasnou hru jménem ŽIVOT, která mě moc baví.

Toto je můj stávající názor a zda se za chvíli změní…to nevím  :-).

Monika

 

Kudy dál a s jakým postojem - :-) nebo :-(??

 

Zpět