Pyramidy v Bosně, přednáška Žamberk, 20. 2. v 17 hod v městské knihovně s Jiřím Voňkou

17.02.2014 14:49

Pyramidy v Bosně

Od kamaráda nám došla tato pozvánka: Městská knihovna Žamberk Vás zve na besedu Pyramidy v Bosně.

Besedovat se bude s badatelem Jiřím Voňkou, který účastnil se výzkumných expedic v místech unikátních nálezů.

V roce 2005 došlo k nevídanému objevu - nalezení pozůstatků pyramid na území Evropy na Balkánském poloostrově. Ty se staly se terčem zájmu mnoha výzkumníků i cílem turistů z celého světa. Na základě zkoumání badatelů se stáří pyramid odhaduje na 12.000 let, kdy území Bosny obývala civilizace Ilyrů.

Beseda je spojena s promítáním. Vstupné 40,-Kč.


A MY BYLI S Pavlem na tomto místě v létě 2013 na dovolené, což sdílíme ve fotogalerii a nyní to kopíruji níže... Uvidíme se na přednášce?? Zatím ahojky, M.

Několik dní v srpnu jsme měli tu čest být s Pavlem součástí výpravy na pyramidy v Bosně, sejít se s Dr. Samem Osmanagičem, zažít úplněk na pyramidě Slunce, vydrápat se také na zaminovanou Pyramidu Měsíce, podívat se do labyrintu chodeb vedoucích k těmto gigantickým stavbám... vše pod vedením Jiřího Matějky, skvělého průvodce a dokumentaristy, a jeho týmu. Díky všem.

Video z této akce je zde :-)... nejlepší je závěrečných pár sekund... poznáte hlas a tvář náčelníka Well Pa, Tekoucí řeka, civilním jménem Pavel Bříza?

www.faktax.tv/index.php?page=vfile&file_id=134 jde o dynamický, zábavný, krátký dokument z naší cesty.... ještě jednou moc díky Jirko a týme za něj :-)

Další fotky z této výpravy zde :-) renesancezivota.rajce.idnes.cz/Pyramidy_v_Bosne_-_ve_Visoku%2C_vyprava_srpen_2013/

a na závěr super zpráva

Dr. Sam Osmanagič bude v Čechách v únoru 2014, jupí, více níže. 

 

www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=turne-tajemstvi-pyramid-v-bosne&cisloclanku=2013110002

 

Komentář k fotkám:

Foto 1. S Omanem debatujeme v jeho laboratoři ve Visoku v Bosně, kde nám osobně ukázal průběh jeho zkoumání i některé objevy :-), na fotce č. 2 Pavel debatuje s Osmanem na cestě k úpatí pyramidy Slunce.

Foto 3, cesta dolů ze zaminované pyramidy Měsíce, kde koukáme na pyramidu Slunce :-)

Foto 4, úpatí pyramidy Slunce, kde nás Osman seznamuje s jeho cestou světem přes zkoumání mnoha pyramid světa a napsání knih... až domů, do rodného Visoka, kde objevuje pyramidu Slunce, Měsíce, Draka aj.

 

PS: i zde se dá něco o těchto pyramidách načíst :-) https://vladimirbohm.cz/2014/02/pyramidy-v-bosne-jsou-nejvetsi-na-svete-prepisuji-historii-a-vse-co-vime/

 
Zpět