22. 3. 2014 opět po roce KELTSKÝ TELEGRAF na Lhotce

14.03.2014 09:57

AKCE:

Momentálně se plánujeme sejít s těmi, co mají chuť sdílet svůj čas v rámci již tradičního 

KELTSKÉHO TELEGRAFU a to u nás na Lhotce 22. 3. 2014sraz a příprava kolem 18,18 

a info z webu říká "Keltský telegraf bude zahájen  v 19.30 hodin vysláním prvního signálu z Velké Javořiny a bude se dále šířit po zmíněných trasách podle stanoveného harmonogramu vysílacích časů, které jednotlivá místa obdrží v e-mailu nejpozději 21. března.... tak uvidíme, jak to bude na Lhotce.

 
O co jde? Cituji z webu WWW.KELTSKYTELEGRAF.CZ
 
"Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.
V Evropě a tedy i u nás jej k dokonalosti dovedly keltské kmeny a využívalo se jej ještě ve středověku, kdy na vrcholcích kopců vyrostly strážní hrady a tvrze.

Keltové, k nimž se symbolicky vracíme samotným názvem Keltský telegraf, žili v hlubokém souladu s přírodou,
kterou uctívali a respektovali. Naší ambicí je na jejich tradice navázat a jednou ročně, s příchodem jara a tedy oživením přírody, vzdát předáváním světla hold Zemi a vracet se tak ke kořenům, které dnešní civilizace úspěšně opouští a kope si tím vlastní hrob. Světlo je i symbolem osvícení potemnělé krajiny v každém z nás."

 
Zde je mapka stanovošť a info k našemu stanovišti, oheň budeme zapalovat na 
 
B8 Lhotka u Klášterce nad Orlicí
Na tomto místě možná bude vidět signál z Kralického Sněžníku nebo z Lázku.
Čert: Pavel Bříza
E-mail: p.briza@seznam.cz
 
Toto je foto z loňska, uf to byla zima a fučelo, přesto nás navštívila úžasná parta nadšenců a byl to nádherný večer, díky Mojmíre :-).

Tady je odkaz na vzkaz z loňské akce :-) www.keltskytelegraf.cz/portfolio/zprava-lhotka-2013

 

Každý jste vítán. Program necháme spontánně odvíjet od přítomných okamžiků a nápadů... můžeme tančit, bubnovat, slavit, projít se, pohrát si s dětmi.. OHŘEJEM SE U OHÝNKU A BUDE NÁM FAJN.

 

 

Zpět