Můj příběh slovem i v obrazech :-)

  

Fotky z roku 2007, 09, 11, 12, 16

Vzděláním jsem ekonomka a vždy mě přitahovala práce s lidmi. Po několika letech strávených v obchodním a na finančním oddělení jsem tedy zcela přirozeně přestoupila do role personalistky, kde jsem pracovala s lidmi a zároveň se i profesně věnovala svému velkému koníčku - psychologii. Toto úžasné období v úspěšných nadnárodních korporátních firmách (např. GE, Honeywell, UPC) mi velmi pomohlo získat zkušenosti s prácí s kolegy na úrovni poradenství v oblasti profesní i osobní. Měla jsem možnost se vzdělávat a zároveň školit české i zahraniční kolegy a zaměstnance i spolupracovat s ostatními členy vedení mezinárodních společností.

Tato zkušenost mi velmi pomohla zažít, jaké to je být "úspěšná" na půdě řízení velkých mezinárodních korporací, a z pohledu personalisty sdílet s kolegy i s uchazeči o práci jejich životní příběhy, radosti a strasti a uplatňovat své znalosti v oblasti ekonomiky, komunikace i psychologie. V tomto období jsem absolvovala mnohá školení pro manažery v oblasti psychologie, vedení zaměstnaců a týmů, jejich hodnocení aj. Sama jsem také vedla schůzky a školení pro zaměstnance i vedoucí zaměstnance v uvedených oblastech. Již tehdy se mi plnily sny primárně na úrovni pracovní a finanční - nadstandardní finanční ohodnocení, život ve vysněném domku u Prahy, společenský život a jiná společností uznávaná pozlátka. Můj rodinný život ale nebyl optimální a ani zdravotně jsme na tom jako rodina nebyli dobře. S dětmi jsem řešila opakované zdravotní komplikace, konflikty a stresy.

Po roce 2 000 jsem měla i já mnohé zdravotní problémy a prožívala jsem opakovaná nedorozumění doma i v práci a především se svoji starší dcerou. V této době jsem se intenzívně začala zajímat o alternativní metody léčení sebe samé a následně i druhých. Zajímala mě možnost pochopení příčin těchto problémů a následná eliminace. Začala jsem vnímat, že je čas přestat vymezovat svůj život přes životy svých blízkých, kolegů a kamarádů. Uvědomila jsem si, že je potřeba se vrátit " k sobě". Nalézt v sobě vše, co jsem dosud hledala okolo - ať již přijetí, radost, lásku a mnohé jiné.

Intenzivním sebevzděláváním, četbou a alternativním způsobem léčby se mi podařilo vyhnout plánované operaci. Následně jsem se také bez operačního zásahu zbavila brýlí, které jsem nosila na dálku od svých 15 let a nyní vidím velmi dobře i bez nich. Pozitivním přístupem a intenzivní prací primárně na sobě a na svém postoji k životu se mi podařilo vylepšit a naprosto přenastavit v radostné vztahy jak doma, tak na pracovišti. S touto změnou odpovídá i období, kdy jsme s rodinou opustili velkoměsto a přestěhovali se do přírody, na rodový statek po prarodičích mého manžela.

Po té co jsem se rozhodla převzít zodpovědnost za svůj život a vnímat možnost volby, jsem zvolila přestat se vymezovat přes ostatní, tedy přestat  s velkou dávkou empatie řešit raději situace lidí v mém okolí a tím utíkat od svého života, od svých prožitků a emocí. Také jsem zvolila přestat žít životy filmových a seriálových hrdinů. Otočila jsem se více do sebe a k přírodě. Čistila jsem vlastní emoční bloky a pro mě již nefunkční programy a přesvědčení. Vnímala jsem nutnost osvobodit se od mnoha závislostí v rámci "3D metrixu" a chtěla jsem pochopit svůj cíl, žít svůj život a plnit své poslání.  Společně se svou rodinou i přáteli si momentálně ve zdraví a mnohem intenzivněji užívám běžného života, přírody, hudby, tance a krásy každého přítomného okamžiku. Všem zúčastněným děkuji za spolupráci i pomoc v tomto období.

Velmi mě baví a naplňuje provozovat vlastní aktivity, setkávat se s lidmi, pracovat s jejich příběhy, vnímat, že oni učí mě a i já mám vždy co sdělit. V rámci své práce "otvírám lidem oči" a pomáhám každému zájemci chápat a odstraňovat příčiny trápení a motivuji  převzít zodpovědnost za svůj život a nastoupit cestu „žití vlastního života", vlastní tvorby, seberealizace a sebeuspokojení doplněné pocity svobody, radosti a lásky.

Má cesta není jen "růžová".... její vývoj, jak již jsem popsala dříve se dá  obrazně popsat, že probíhala přes ošklivé káčátko, černou ovci (hlavně rodiny), červenou Karkulku a pokojného bojovníka až k sobě, do okamžiku tady a teď :-))

Na své nové cestě mého poznávání si cením knih a kurzů z cyklu Poznej svůj cíl Zdeňky Jordánové, jejichž jsem dnes již absolventkou. Na těchto 11 víkendových setkáních jsem pochopila v praxi mnohé univerzální zákonitosti, prošla jsem si řadou odblokování a naučila se nést zodpovědnost za svůj život.  Pronikla jsem do taje svalového testu a naučila se způsobu, jak pomoci nejen sobě, ale i druhým pochopit souvislosti a příčiny nerovnováhy a možnosti jak řešit nadále již nevyhovující situace. Navázala jsem na mé zkušenosti i mnohá školení z minulosti a zároveň jsem prohlubovala své duchovní znalosti.

Novým úhlům pohledu mě také naučili jak na kurzech, tak na různých akcích a setkáních spolužáci z našeho kurzu Fialek, přátelé z Roklinky, Jaroslav Dušek, Katka a Viktor Motyčkovi, Alerian, Vincent Bridgers, Roy Littlesun, Alicia Hamm, Birke san, Luisa Muratori a Fredy i jiní přátelé, známí a klienti.

Na této cestě mě také ovlivnily autoři jako Eckhart Tolle, Mirzakarim Norbekov, Miguel Ruiz, Louise L. Hay, Barbel Mohr, Rhonda Byrne, Kay Pollak, Pierre Franckh, Brandon Bays, Julia Cameron, Vladimír Megre, Marlo Morganová, Doreen Virtue a mnozí další. Všem moc děkuji a posílám srdíčkový pozdrav.

Každým dnem jsem součástí dalších úžasných setkávání s těmi "správnými" lidmi a ve "správný" okamžik, kteří mě nadále pomáhají vnímat jak a kudy jít dál. Díky.

Velký dík patří především mému milovanému manželovi Pavlovi. Sdílíme podobné názory, naše práce i cesty se doplňují, v mnohém spolupracujeme a život pro nás nabral naprosto nový rozměr. Díky. Doporučuji odkaz na Pavlovo web v levé části menu. Je na jeho webové stránky www.wellpa.webnode.cz, kde se o něm, jeho myšlenkách i způsobu práce můžete dočíst více, stejně jako na našem facebooku.