Keltský telegraf

 
Keltský oheň a probouzení jarní přírody bude jako každoročně, ale jen krátce se sejdeme u čertovského ohně, přijmeme a vyšleme signál a nebude letos následovat posezení u nás, neboť máme jinou akci. Kdo chce být u ohně, tak 19. 3. 2016
Více info zde www.keltskytelegraf.cz/. Naše stanoviště se jmenuje LHOTKA. Zde odkaz na loňské zprávy a fotky od nás www.keltskytelegraf.cz/portfolio/tag/lhotka
 

O co jde? Cituji z webu WWW.KELTSKYTELEGRAF.CZ

 
"Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.
V Evropě a tedy i u nás jej k dokonalosti dovedly keltské kmeny a využívalo se jej ještě ve středověku, kdy na vrcholcích kopců vyrostly strážní hrady a tvrze.

Keltové, k nimž se symbolicky vracíme samotným názvem Keltský telegraf, žili v hlubokém souladu s přírodou,
kterou uctívali a respektovali. Naší ambicí je na jejich tradice navázat a jednou ročně, s příchodem jara a tedy oživením přírody, vzdát předáváním světla hold Zemi a vracet se tak ke kořenům, které dnešní civilizace úspěšně opouští a kope si tím vlastní hrob. Světlo je i symbolem osvícení potemnělé krajiny v každém z nás."

 
Zde je mapka stanovošť a info k našemu stanovišti, oheň budeme zapalovat na 
 
Letos máme L7 -  Lhotka
Na tomto místě opět zjistíme, zda bude vidět signál z Kralického Sněžníku nebo z Lázku.
Čert (důležitá hodnost správce signálního ohně): Pavel Bříza
E-mail: p.briza@seznam.cz
 
Toto je foto z minulosti - 2 roky zpět, uf to byla zima a fučelo, přesto nás navštívila úžasná parta nadšenců a byl to nádherný večer, díky Mojmíre :-). Vloni se také sešla úžasná parta, zpívali jsme, bubnovali... pak čajík a povídání, krása. Díky všem.

Tady je odkaz na vzkaz z loňské akce :-) www.keltskytelegraf.cz/portfolio/tag/lhotka

Každý jste vítán. Program necháme spontánně odvíjet od přítomných okamžiků a nápadů... můžeme tančit, bubnovat, slavit, projít se, pohrát si s dětmi.. OHŘEJEM SE U OHÝNKU A BUDE NÁM FAJN. 

Oheň zaplápolá v horním výběhu na kopci, kam se dostanete od baráku dále po vyasfaltované cestě nahoru, na křižovatce doprava a nahoře u rozvětvené břízy opět doprava a tam to bude :-). Parkujte u baráku, ve dvoře, u stodoly, nebo nahoře u břízy - to je také možné, brzy ahojky. Uvítáme, když nám zavoláte váš záměr přijet a pomůžete s přípravou vatry.